Přeskočit na obsah
Domů » Introvert Party Club

Introvert Party Club

Síla introvertů

Název této písně se mi vybavil nedávno, kdy jsem své kolegyni slavnostním tónem oznamovala, že partner spí u bratra, a já mám dnes “volný bejvák”. Ptala se mě, co tedy na ten volný večer plánuji, a podle jejího výrazu zřejmě očekávala párty s kamarádkami nebo třeba čajový dýchánek se sestrou. Vypadala pak trochu zaskočeně mou odpovědí: “Nebudu dělat nic, jen si užívat, že na mě nikdo nemluví”.

Potřeba být sám

Nejde o to, že bych partnerovu přítomnost neměla ráda. Ale po celém týdnu, kdy jsem v kontaktu s lidmi, a navíc s lidmi kteří čekají, že je budu táhnout a vést, prostě jen potřebuji trochu toho vlastního a nikým nerušeného prostoru. Prostoru, kde se naladím jen sama na sebe a spojím se zase s tím, kým uvnitř jsem. Pokud si takový prostor nedopřeji (nebo spíše nevytvořím), dostavují se pak pocity únavy, méněcennosti, neukotvení a podrážděnosti. Toto se děje převážně v období, kdy příliš překračuji své hranice, zapomínám sama na sebe a málo odpočívám, nejvíce pak kolem menstruace, kdy mé tělo i mysl potřebují mnohem větší dávku relaxace, než obvykle.  

Jste-li v práci nebo v běžném životě často v kontaktu s lidmi, možná takové pocity dobře znáte. V takových chvílích si možná stejně jako já uvědomíte, jak důležité je přijímat ve stejné míře, jako dávat. Že v této situaci opravdu jednosměrný provoz nefunguje a že pokud by to tak pokračovalo, naše vnitřní doprava by brzy zkolabovala. A jelikož my introverti nedokážeme jet na cizí pohon, je potřeba si dobít baterky svým vlastním způsobem – z přírody, meditace, tance, četby knih či jak je komu libo. Mně se třeba nejvíce osvědčila procházka, posezení na louce, intuitivní tanec se sluchátky na uších, vše ideálně o samotě, abych byla na chvíli pouze ve své energii. Jen tak se dokážu uvolnit a znovu se naladit sama na sebe, na své potřeby.

Naslouchejme sami sobě

Proto prosím, naslouchejme pozorně svému tělu a svým pocitům, dovolme si být trochu sobečtí a přísní ve střežení svých hranic. A pokud je to možné, dovolme si občas pobýt ve svém nikým nerušeném prostoru, kde namísto lidí necháme promluvit svou duši.

Pokud se vám článek líbil, nezapomeňte inspirovat další.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *